SHMÚ (shmu.sk)
12.09.2023 22:30:00

Rekordne teplé počasie pokračovalo aj dnes. Na niekoľkých staniciach na východe Podunajskej nížiny a na Honte sme dnes namerali 33 °C.

Rekordne teplé počasie pokračovalo aj dnes

Na niekoľkých staniciach na východe Podunajskej nížiny a na Honte sme dnes namerali 33 °C. V Dudinciach sme túto hodnotu v druhej septembrovej dekáde zaznamenali len druhý raz v histórii meraní (od r. 1977), prvý raz to bolo v r. 2015. Podobne, len s hodnotou 32 °C, to platí aj pre Mochovce. 32 °C bolo aj v Žiari nad Hronom, kde séria denných rekordov Tmax trvá už tretí deň. Ešte dlhšia rekordná séria je na stanici Vígľaš - Pstruša, kde bol rekord prekonaný už 4. deň a v Brezne dokonca 5. deň za sebou. Rekordy už padajú aj na východe Slovenska, hoci je tam chladnejšie - napr. stanica Somotor má dnes druhý rekordne teplý deň. Denné rekordy dnes boli prekonané aj inde, no s nižšou významnosťou (keďže nejde o série, ani dlhšie obdobia).

Pred štvrtkovým studeným frontom nás zajtra čaká ešte jeden horúci deň, i keď na západe už so slabým ochladením. Rekordne teplá séria sa tak na niektorých staniciach ešte natiahne. [MŠ]Počasie hľadanie predpoveď počasia pre všetky mestá sveta.
Druhou možnosťou je hľadanie cez zoznam kontinentov a štátov.
Predpoveď počasia pre dodáva MET Norway nórsky meteorologický ústav a NRK.
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dát MET Norway    © Vlajky    RSS
Napíšte nám

Používanie souborov cookie     Reklama na serveri

Ochrana údajů    Kontakty