SHMÚ (shmu.sk)
19.11.2023 09:45:00

Sneží aj v nižších polohách Dnes niektoré lokality zaznamenali prvé sneženie sezóny. Jedna vlna zrážok frontálneho systému prešla v ranných hodinách cez západné, čiastočne aj stredné, Slovensko na juhovýchod

Sneží aj v nižších polohách

Dnes niektoré lokality zaznamenali prvé sneženie sezóny. Jedna vlna zrážok frontálneho systému prešla v ranných hodinách cez západné, čiastočne aj stredné, Slovensko na juhovýchod. Priniesla prvé snehové vločky sezóny už aj v nížinách, lokálne sa prechodne vytvorila aj snehová pokrývka, no po snežení rýchlo mizne. Navyše sa už aj začína otepľovať, teda zrážky v nižších polohách opäť prechádzajú do dažďa.

Zrážky ešte nekončia. Od severozápadu postupujú do našej oblasti ďalšie a sneženie sa tak postupne miestami vyskytne aj na ostatnom území, vrátane nižších polôh. Zároveň sa vplyvom otepľovania vo vyšších hladinách môže ojedinele vyskytnúť aj mrznúci dážď, na cestách preto buďte opatrní a to nielen ak mrzne, šmýkať sa môže aj pri teplote pár desatín nad nulou. [MŠ]Počasie hľadanie predpoveď počasia pre všetky mestá sveta.
Druhou možnosťou je hľadanie cez zoznam kontinentov a štátov.
Predpoveď počasia pre dodáva MET Norway nórsky meteorologický ústav a NRK.
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o. CZ

Zdroj dát MET Norway    © Vlajky    RSS
Napíšte nám

Používanie souborov cookie     Reklama na serveri

Ochrana údajů    Kontakty